Nieuws / Wedstrijd

Wedstrijdverslag Lovendegem

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]
Supporteren in maar liefst 10 reeksen voor renner(s) van onze Club !!!!
[/av_textblock]

[av_heading tag=’h3′ padding=’10’ heading=’Zaterdag 14/04′ color=” style=” custom_font=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ custom_class=” admin_preview_bg=” av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=” av-medium-font-size-title=” av-small-font-size-title=” av-mini-font-size-title=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=”][/av_heading]

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]
14 april, onze eerste MTB wedstrijddag in Lovendegem, velen keken hier naar uit want dit is “hun” thuiswedstrijd op een parcours die ze meermaals hebben verkend.

Om 10h werd er van start gegaan met een initiatie voor onze jongste telgen.
De opkomst was behoorlijk en er werd in één gezamenlijke groep gereden om te proeven van het parcours. Op onze “berg” werd er even halt gehouden zodat de kleinsten hun technische- en stuurvaardigheden konden uitproberen voor het publiek.

Na een half uurtje mochten ze finishen, want de 7&8 jarigen (zonder vergunning) stonden al klaar voor hun dikkebanden wedstrijd.
Het werd een mooi wedstrijdje waarin het podium grotendeels bezet was door jongens van onze club.
Matheo Van Waes, kwam als eerste over de streep, voor clubleden Ferre en Bent.

De tweede dikke bandenrace, 9-11 jarigen, werd nu mede gekleurd door deelname van 2 moedige G-sporters. Zij werden onderweg gesteund door hun buddy, die hen tips en tricks én moed gaven onderweg.
Cézar won hier afgescheiden voor Seppe en… jawel hoor Thomas (G-sporter) werd knap derde !! Even later kwam ook Kenji over de streep, beiden vielen spontaan in de armen van Mario. Het werd een mooie, veel betekende omhelzing !
Thomas en Kenji, respect en een dikke proficiat met deze prestatie.
Laten we hopen dat zij een voorbeeld mogen zijn voor nog meer G-sporterdeelnames is de toekomst !

De laatste dikkebanden race was er één voor de oudste jeugd (12-17 jaar).
Kobe, Temesgen, Mauro, Bram en Angelo konden in deze wedstrijd tonen, aan het ondertussen talrijke publiek, dat ze ook een aardig stukje kunnen racen met de MTB, ook al nemen ze niet elke week deel aan wedstrijden.
Zo werden alle wedstrijden van de voormiddag afgesloten en kwamen nu de renners aan de beurt met een vergunning.

Bij de U9, 2 deelnemers van onze club. Tijl en Cédric.
Tijl deed wat we van hem gewoon zijn… van start tot finish op kop rijden en de wedstrijd met ruime voorsprong winnen. Proficiat Tijl !
Cédric kwam goed uit de startblokken en zette al van in de eerste ronde druk op de renner die voor hem als derde reed.
Hoewel Cédric op een technisch punt (op de berg) héél dicht kwam bleef hij hangen op de vierde plaats.
Cédric kon die positie in de race wel veilig stellen tot aan de aankomst. Moe maar tevreden.

Om 15.30h was het aan de reeks U13. Maar liefst 51 deelnemers stonden aan de start, waaronder Xander en Lander van de club.
Het valt op dat week na week zowel Xander en Lander opschuiven in de uitslag en het klassement.
Het lukte Lander aardig om zijn mannetje te staan gedurende de wedstrijd in het grote peleton en Xander wist weer enkele plaatsjes op te schuiven, hij eindigde knap negende. Zijn eerste top-10 plaats van het seizoen in deze MTB-reeks. Super gedaan jongens !

Lennert moest het langst wachten van de club om zijn kunnen te tonen aan het grote publiek in de laatste wedstrijd van de dag, de U15.
Hier ook 55 deelnemers, dat zijn serieuze bendes om van start te zien gaan…
Lennert eindigde in de eerste deelnemershelft. Totaal leeggereden en moe gestreden, maar achteraf tevreden !!
[/av_textblock]

[av_heading tag=’h3′ padding=’10’ heading=’Zondag 15.04.18′ color=” style=” custom_font=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ custom_class=” admin_preview_bg=” av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=” av-medium-font-size-title=” av-small-font-size-title=” av-mini-font-size-title=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=”][/av_heading]

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]
Zondag 15 april, tweede wedstrijddag op een totaal ander parcours dat door de regen was omgetoverd.
In de voormiddag was het uitkijken wie Kampioen van het Meetjesland zou worden.
Iemand die we kennen ? Iemand die van de club ? We keken er naar uit… !
Het werd een loodzware wedstrijd waarin vooral de grote tijdsverschillen opvielen.
De papa van Kenji werd knap derde en zo was meteen ook de Meetjeslands Kampioen gekend.
Bart Dedulle mocht de wisselbeker uit de handen Mario ontvangen evenals de kussen van het (zijn) bloemenmeisje Mieke Velghe J
Verder ereplaatsen waren weggelegd voor Sven De Meyer, Diederik Costeur en Mieke De Craene van onze club !

Nog zeker te vermelde waard is de tweede plaats voor Kurt Vanhaverbeek (de papa van Tijl) bij de Masters 2.
Sander Elen won bij elite mannen en Joyce Vanderbeken pakte de bloemen mee bij de elite dames.

Proficiat aan alle deelnemers met of zonder vergunning voor jullie deelname en prestatie !!
[/av_textblock]

[av_hr class=’default’ height=’50’ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=”]

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]
“Het zat organisator Mario Van der Cruyssen en zijn MTBFun4Kids-team niet mee, afgelopen weekend in Lovendegem. Door de concurrentie met de manche van de 3-Nations Cup in Saalhausen bleven de deelnemersvelden beperkt, en door het natte weer was er een stevige loopstrook in het bos. En daardoor werd het werk van de organisatie, met onder meer enkele fraaie technische stukjes op een kunstmatige heuvel, niet beloond. De opbrengst van de wedstrijd ging trouwens naar een G-sportproject.

Bij de eliterenners was de kopstart voor Nick De Vries, op korte afstand gevolgd door Sander Elen en Robin Vanden Abeele. Ondanks het vele werk van De Vries was het Elen die drie ronden voor de finish kon versnellen en een beslissende kloof slaan. Met zijn tweede zege op drie manches loopt de biker van Vanomobil verder uit in het klassement van de Flanders XCO Series. De Vries werd tweede, Vanden Abeele derde. Thomas Van de Velde was met zijn vierde plek de beste belofte.

Bij de vrouwen was er winst voor veldrijdster Joyce Vanderbeken, in haar nieuwe kledij van het team Bike Advice. Quinten Vanwetswinkel en Dante Coremans wonnen de wedstrijden voor juniores en nieuwelingen. De andere zeges waren voor Johan De Bruyn (Fun B), Ief Faes (Fun A),Tess Van Loy (meisjes-jeugd), Gerrit Delfosse (masters 2) en Pieter Menue (masters 1)”
Alle uitslagen van zondag vind je hier

[/av_textblock]

[av_hr class=’custom’ height=’50’ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-fat’ custom_width=’250px’ custom_border_color=’#000000′ custom_margin_top=’50px’ custom_margin_bottom=’50px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=’#0a0a0a’ icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ admin_preview_bg=”]